Cilt Bakımı, Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?, Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?, Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?, Evde Cilt Bakımı Peeling, Cilt Bakımı Tarifleri

Evde Kolay Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda cilt bakımı nasıl yapılır sorusu akılda fazlasıyla yer etmiştir. Şimdi ben de evde yapılabilecek cilt bakımlarına birkaç örnekle sizleri aydınlatmak istiyorum. Öncelikle daha sağlıklı ve kırışıksız bir cildi kim istemez ki? Peki bunun için kliniklere veya özel estetisyenlere mi gitmemiz gerekir soruları tabi ki sizde de hemen canlandı değil mi? Ama artık şart değil evde ki imkanlarla bu bakımı yapmak artık zor değil öyleyse başlayalım.

  • İlk aşama: her zaman bakım yapmadan önce daha önce olan makyajdan arınmak için cildimizi temizlemektir. Cilt tipine uygun cilt temizleyicimizi az miktarda yüzümüze dağıtıp bir fırça yardımıyla iyice yedirmeliyiz. Daha sonrasında ılık su yardımıyla ciltten arındırıyoruz. Cilt bakımının ilk aşama ve en önemlisi her zaman temizlemedir unutmayalım lütfen.
  • İkinci aşama: cilt tonikleme işlemidir. Yine cilt tipine uygun toniğimizi az miktarda bir pamuk yardımıyla kompres halinde yediriyoruz. Cilt tonikleme işlemini yapmamızın sebebi artık kalan cilt temizleyiciden arındırmaktır. Ayrıca bu tonikleme işlemi aynı zamanda cildimizi sıkılaştırır.
  • Üçüncü aşama: Peeling uygulama işlemidir. Peelingin amacı ölü tabakayı soyma işlemidir. Cilde yeteri kadar peeling alıyoruz. Cildin tamamına yediriyoruz. Yine bir fırça yardımıyla cildimize yayıyoruz. Arta kalan kısmını nemli süngerlerle temizliyoruz.

Tüm bunları uyguladıktan sonra evde kolaylıkla yapabileceğiniz yumurta akı maskesinden bahsetmek istiyorum ve sonrasında evde kolaylıkla yapabileceğinizi anlatmak istiyorum. Özelikle yağlı ciltlerde yağı kontrol etmekte çok başarılıdır. Cildi çok kuru olanlar ise beyazından sonra sarısını da nemlendirme olması için uygulayabilirsiniz. Yumurtamızın beyazını ayırıyoruz ve köpürene kadar çırpıyoruz. Bir fırça yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Göz çevresine uygulamaktan kaçının. 15 ile 30 dakika kurumasını bekleyebilirsiniz.

cilt bakımı

Ya da siyah noktalarınızdan kurtulmak istiyorsanız evinizde kendini T bandınızı yapabilirsiniz. İlk katı yüzümüzü sürdükten sonra tek kat bir peçeteyi yapıştırın ve üzerinden aynı fırça yardımıyla bir kat daha sürmeniz gerekiyor. Ve peçeteler tamamen kuruyana kadar bekliyoruz ve yırtmadan yavaşça yüzümüzden ayırıyoruz. Evde doğal cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun bir örneğini size vermiş bulunuyorum. Bende evimde bu kolay evde yüz maskesi nasıl yapılır diye düşünürken keşfetmiştim ve fazlasıyla yararlarını gördüm hepinize de ısrarla tavsiye ediyorum.

Şimdi ise çok kısa ve kolay yine evinizde 2 dakikanızı bile almayacak bir doğal cilt bakımı önereceğim. Cilt temizliğinden ziyade evimizde hep bulunan doğal peeling görevi gören aynı zamanda C vitamin deposu olan limon suyunu cildinize nasıl uygularsınız? Daha güzel bir cilde sahip olmak için kullanın. Ve kırışıklıklarınızı engelleyin. Limondaki stirik asiti cildi açmada, yaralarda ve biraz önce söylediğim gibi peeling de iyi gelir. Limonu yıkayın ve ikiye ayıtın. Bir kaseye biraz su koyup limonları içine sıkın. İçine bir pamuk batırın ve direkt olarak cildinize uygulayın. Papaya, elma ya da yeşil limon gibi diğer meyvelerle de karışım yapabilirsiniz. Eğer hassas bir cildiniz varsa, limon suyunu bal veya yoğurtla karıştırın, böylece bunu yüzünüzde daha uzun süre tutabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir